Jack van Gelder boeken?
Jack van Gelder werd in Amsterdam geboren en bracht zijn middelbare schooltijd door op het Spinozalyceum.
Sinds 1972 werkt hij voor de TROS, sinds 1976 voor de NOS Radio (Langs De Lijn) en sinds 1995 bij Nos Studio Sport. Jack van Gelder was voor de NOS verslaggever gedurende 9 Olympische Zomerspelen, te beginnen bij de Spelen in Montreal in 1976. Bij de radio is Jack vaste voetbalverslaggever bij de wedstrijden van het Nederlands elftal en bij (inter-)nationale topwedstrijden. In die hoedanigheid maakte hij ook vele EK’s en WK’s mee.
Aanvraagformulier Jack van Gelder
Voor de TROS presenteerde hij vele sportprogramma’s en andere formats, waaronder 13 jaar lang Te Land, Ter Zee & In De Lucht, Spel Zonder Grenzen, Sweethearts, Dat Zeg Ik Niet En Voor De Verandering, Wanted En Sports On Top. Verder eenmalige uitzendingen als de Voetballer Van Het Jaar Gala, Het Unicef Gala ‘Kans voor een Kind’ de Grote Club Show en Tros Triviant. In aanloop naar de EK presenteerde Jack in het voorjaar 2008 de dagelijkse voetbalquiz Play Like A Champion, waarin bekende Nederlanders tegen elkaar streden. Dit programma heeft een webversie met Jack als virtuele quizmaster.
Daarnaast presenteert hij op zondagavond NOS Studio Voetbal, met analytici Youri Mulder en Hugo Borst aan tafel en iedere week een nieuwe gast om al het voetbalnieuws te bespreken.
In februari 2009 was hij voor de TROS gastheer van het Nationaal Songfestival 2009. In deze live-uitzending werd bekend dat de Toppers met het nummer ‘Shine’ naar het Eurovisie Songfestival gaan in Moskou.
Naast zijn journalistieke werk was Jack van Gelder mede-eigenaar van het kledingmerk For Fellows en is hij aandeelhouder van het chocolademerk: Chocoloco.

